Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Czysty Region ZAPRASZAMY

CZYSTY REGION
Cisek

Gmina Cisek

Cisek
Izbicko

Gmina Izbicko

Izbicko
Kędzierzyn-Koźle

Gmina Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle
Kolonowskie

Gmina Kolonowskie

Kolonowskie
Leśnica

Gmina Leśnica

Leśnica
Pawłowiczki

Gmina Pawłowiczki

Pawłowiczki
Polska Cerekiew

Gmina Polska Cerekiew

Polska Cerekiew
Reńska Wieś

Gmina Reńska Wieś

Reńska Wieś
Ujazd

Gmina Ujazd

Ujazd
Walce

Gmina Walce

Walce
Zdzieszowice

Gmina Zdzieszowice

Zdzieszowice

Związek Międzygminny Czysty Region

Region
Południowo-
Wschodni
wg WPGO
Związek Międzygminny Czysty Region

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

"Eko-Ogrody" i finał IV edycji "segreguj.pl" za nami

28.06.2017
24 czerwca w Galerii „Odrzańskie Ogrody” odbył się ekologiczny event „EKO-OGRODY”. Współorganizatorami imprezy był Związek Międzygminny „Czysty Region” oraz firma Enviropol PL z Gliwic. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto IV edycję konkursu  „segreguj.pl”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00 warsztatami z kreatywnego wykorzystania odpadów. Można było wykonać m.in. eko- zwierzaki czy rakiety z odpadów oraz przyozdobić doniczkę z kwiatkiem. Nieco później na scenie pojawiły się gimnazjalistki z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Kłodnicy. Uczennice w pięknym pokazie zaprezentowały sukienki wykonane m.in. z papierków po cukierkach, papieru toaletowego, gazet czy płyt CD. Kolejną atrakcją był konkurs piosenki ekologicznej, w którym wzięło udział ośmioro solistów i jeden zespół wokalny. Jury, w skład którego wchodzili organizatorzy imprezy, po dość długich naradach związanych z wysokim poziomem konkursu, przyznali I miejsce Aleksandrze Sitnik z PSP Leśnica, II miejsce Joannie Błauciak z PP nr 15 w K-Koźlu, a III miejsce Vanessie Manikowskiej z PSP w Brożcu. Nagrodami były m.in. bony do galerii na łączną kwotę 600zł, które ufundowała Galeria Odrzańskie Ogrody.

Prawdziwą gratką dla najmłodszych okazał się spektakl „Mapa marzeń” w wykonaniu teatru Kultureska. W widowisku dzieci wzięły udział w licznych zabawach i konkurencjach, miały okazję posegregować śmieci, stać się Rycerzami Recyklingu, a także odśpiewać ekologiczny hymn.

 O godz. 17:00 rozpoczął się finał IV edycji konkursu segreguj.pl organizowanego przez Związek Międzygminny „Czysty Region” w placówkach oświatowych w okresie od września do czerwca.
W tegorocznej edycji przyznano 43 nagrody, a ich pula wyniosła 16 000 zł. Pierwsze miejsce w kategorii „SZKOŁA” otrzymały ex aequo szkoła ze Staniszcz Małych (gm. Kolonowskie) oraz szkoła podstawowa z Pawłowiczek. Kolejne miejsca zajęły szkoły podstawowe z Walec, Landzmierza, Polskiej Cerekwi, Ujazdu, Wronina, Kędzierzyna-Koźla i Reńskiej Wsi. Wśród finalistów znalazło się też gimnazjum z Pawłowiczek. W kategorii „SZKOŁA-INDYWIDUALNE”  I miejsce zajął Oliwer Jochem z Zespołu Szkół w Ujeździe, a II i kolejno III miejsce Michelle Katte oraz Patrycja Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Pawłowiczkach. W kategorii „PRZEDSZKOLA” I nagrodę zgarnęło Publiczne Przedszkole w Ujeździe - Oddział w Starym Ujeździe. Wśród finalistów znalazły się także przedszkola z Pawłowiczek, przedszkole nr 11,21 i 5 z K-Koźla, przedszkola z Wronina, Olszowej, Sieroniowic i Izbicka. Nagrody indywidualne dla przedszkolaków trafiły w większości do dzieci z PP nr 11 z K-Koźla, a I miejsce zajęła Amelia Gnyla. Zbiórce puszek aluminiowych w IV edycji konkursu przyglądał się pan Jacek Wodzisławski, prezes Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL. Przyznał on dwie dodatkowe nagrody placówkom za owocną zbiórkę puszek: Publicznemu Przedszkolu nr 11 z K-Koźla projektor, a Szkole Podstawowej z Pawłowiczek wyjazd na eko-zieloną szkołę.

W trakcie całego wydarzenia można było zamienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na piękne sadzonki kwiatów. Na każdego, kto przyniósł min. 5 kg elektroodpadów, czekały m.in. pelargonie, goździki, lobelie, dalie czy surfinie. Zbiórkę organizowała firma Enviropol PL z Gliwic, która podpisała umowę partnerską ze Związkiem.

Tak pięknej imprezy i bogatych nagród nie byłoby gdyby nie nasi sponsorzy, dlatego serdecznie dziękujemy Instytutowi Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia", firmom Brenntag Polska, Petrochemia Blachownia, Grupie Azoty ZAK, Kamet Reńska Wieś oraz Suedzucker Polska Cerekiew. Szczególne podziękowania należą się Galerii Odrzańskie Ogrody za gościnność, pomoc w organizacji imprezy oraz uzyskane wsparcie.


FINALIŚCI IV EDYCJI KONKURSU „SEGREGUJ.PL”
 
KATEGORIA: SZKOŁA
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Staniszcze Małe-Spórok
                   Publiczna  Szkoła Podstawowa w Pawłowiczkach
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Walcach
IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa  w Landzmierzu
V miejsce:  Publiczna Szkoła Podstawowa w Polskiej Cerekwi
VI miejsce: Publiczne Gimnazjum w Pawłowiczkach
VII miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Zimnej Wódce
VIII miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa  we Wroninie
IX miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu
X miejsce: Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy
Pełną klasyfikację oraz wyniki znajdziesz tutaj

« powrót

Komunikaty

Menu Strony