Komunikat ZOM Strach dla mieszkańców gminy Leśnica

Komunikat ZOM Strach dla mieszkańców gminy Leśnica

"Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach informuje, że z powodu złych warunków atmosferycznych i drogowych (mrozy, opady śniegu, oblodzenia jezdni, nieodśnieżone drogi, tworzące się błoto śniegowe, oblodzone jezdnie przysypane śniegiem) nie jesteśmy w stanie odpadów z każdej nieruchomości na terenie gminy Leśnica. Dodatkowo jezdnie na terenie gminy są strome co przy aktualnych warunkach pogodowych zwiększa ryzyko wypadku. Mieliśmy już kilka przypadków zakopania się pojazdu w śniegu i ześlizgnięcia się pojazdu z oblodzonej drogi do rowu. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy i naszych pracowników, kierowcy nie wjeżdżają w ulice, które oceniają jako niebezpieczne (zazwyczaj są to boczne drogi).

Dokładamy wszelkich starań aby odpady nie odebrane zgodnie z harmonogramem zostały odebrane najszybciej jak to możliwe, jednak zależy to w dużej mierze od warunków pogodowych i stanu dróg na co nie mamy wpływu.

W dniu dzisiejszym na gminę Leśnica wyjechało mniejsze auto na frakcję plastik (w możliwości zbierze plastik z nieodebranych wcześniej Dolnej, Czarnocina, Poręby i bocznych ulic innych miejscowości.

Aktualnie jest też nieodebrana frakcja zmieszane z Czarnocina, Lichyni i bocznych ulic z innych miejscowości oraz pojedyncze reklamacje innych frakcji – dołożymy starań aby, w zależności od warunków pogodowych i drogowych, odebrać odpady jak najszybciej."